Czego nie należy przechowywać w magazynie typie self-storage?


Coraz częściej słyszymy o nowoczesnych rozwiązaniach, jakie oferują magazyny self storage, które stają się popularnym rozwiązaniem dla osób poszukujących dodatkowej przestrzeni do przechowywania swojego majątku.

Produkty spożywcze

Jedną z podstawowych zasad z korzystania z tej usługi jest ostrożność w przechowywaniu żywności. Choć magazyny self storage mogą przypominać tradycyjne spiżarnie, należy pamiętać, że nie wszystkie produkty spożywcze nadają się do długotrwałego przechowywania w tego typu miejscach. Żywność łatwo psująca się, jak również produkty wymagające specjalnych warunków przechowywania, powinny być przechowywane gdzie indziej.

Rośliny i zwierzęta

Kolejną ważną kwestią jest zakaz przechowywania zwierząt i roślin. Oprócz oczywistych powodów, takich jak brak dostępu do światła czy odpowiedniej pielęgnacji, istnieje również ryzyko podniesienia wilgotności pomieszczenia przez wydzielaną przez rośliny parę wodną. To z kolei może prowadzić do uszkodzenia innych przedmiotów przechowywanych w pobliżu.

Zmotoryzowany sprzęt sportowy

Ze względów bezpieczeństwa nie należy również traktować wynajmowanej komórki magazynowej jako miejsca do przechowywania pojazdów, takich jak quady, skutery czy motocykle, zwłaszcza z pełnym zbiornikiem paliwa. Choć tego typu pojazdy można przechowywać w magazynach self storage, zaleca się opróżnienie zbiornika przed umieszczeniem ich w pomieszczeniu, aby uniknąć potencjalnego zagrożenia pożarowego.

Warto więc przed skorzystaniem z usług magazynów self storage dokładnie zapoznać się z regulaminem oraz zasadami dotyczącymi przechowywania różnego rodzaju przedmiotów. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasze rzeczy są bezpieczne i odpowiednio przechowywane, a my możemy spokojnie korzystać z dodatkowej przestrzeni, którą nam oferują.

Inne posty:


Self Storage – nowa era przechowywania


Przechowywanie zabawek w magazynie self storage


Wygodne i bezpieczne przechowywanie mebli

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

>