Jak dobrze zorganizować swój magazyn self storage?


Zapewnij sobie szybki i łatwy dostęp do przechowywanych rzeczy dzięki tym krótkim radom jak najlepiej zorganizować przestrzeń w wynajętym magazynie.

Wyobraź sobie, że widzisz prognozę pogody zapowiadającą ujemne temperatury i orientujesz się, że większość Twoich zimowych ubrań znajduje się w magazynie samoobsługowym. Ostatnie czego Ci trzeba to wyjmowanie całej zawartości swojej komórki i przeglądanie każdego pudełka, aby znaleźć ciepłe ubrania. Dodatkowo wyobraź sobie swoją frustrację, kiedy tydzień później będziesz musiał/a wrócić po dekoracje świąteczne i z powrotem wyjmować całą zawartość schowka. 

Nieskomplikowane planowanie przestrzeni w swoim magazynie self storage może Ci oszczędzić bólu głowy przy szukaniu potrzebnych rzeczy. Poniżej przedstawiamy osiem prostych porad jak zorganizować swoją komórkę, aby móc dostać się do szukanych rzeczy szybko i bezproblemowo. 

 1. Podpisz każdy karton

Podpisz każde pudełko na górze i z boku z informacją o zawartości pudełka, a w przypadku przeprowadzki, o pokoju, z którego pochodzi zawartość. Umieść specjalny znak na pudełkach, które będzie trzeba wyjąć w najbliższym czasie i pamiętaj, aby włożyć je do magazynu w ostatniej kolejności. Zaznacz na pudełku, jeśli w środku znajduje się szkło lub delikatny przedmiot. Bądź jak najdokładniejszy przy podpisywaniu. 

 • Postaraj się przewidzieć, kiedy będziesz używać poszczególnych przedmiotów z magazynu

Rzeczy, których nie używasz regularnie w momencie pakowania do magazynu mogą się przydać w niedalekiej przyszłości. Uważnie przemyśl czego będziesz potrzebować przez okres najmu magazynu, poświęcając szczególną uwagę przedmiotom sezonowym.

Oto parę rzeczy, do których możesz chcieć mieć łatwy dostęp podczas wynajmowania magazynu:

 1. Zimowe i letnie ubrania
 2. Sprzęt wycieczkowy (namioty, śpiwory, sprzęt do nurkowania, narty)
 3. Przedmioty świąteczne (dekoracje, kostiumy, artykuły do pieczenia)
 4. Zabawki dziecięce (dzieci ucieszą się z “nowego” pudełka zabawek, gdy akurat znudzą się obecnie używanymi)
 5. Narzędzia i sprzęty hobbistyczne
 6. Dokumenty i artykuły biurowe

 • Stwórz pełną listę zawartości

Zapisz całą zawartość swojego magazynu i poszczególnych pudełek na kartce papieru. To może zabrzmi jak zbędne zadanie, ale taka lista pomoże Ci, kiedy będziesz musiał/a znaleźć konkretny przedmiot a wszystkie pudełka w magazynie nie będą w zasięgu oka. Jeśli preferujesz wersję w chmurze to możesz stworzyć szybką notatkę na swoim telefonie lub napisać prosty dokument Word lub Google docs. 

 • Utwórz prosty plan przestrzeni w swoim magazynie

Jeśli planujesz często używać swój magazyn, to warto przemyśleć jak efektywnie ułożyć swoje rzeczy. Proponujemy rozmieścić meble i większe sprzęty po jednej stronie komórki, a pudełka poustawiać po przeciwnej stronie, aby zostawić mały korytarz w środku dla łatwego dostępu. Jeśli potrzebujesz użyć całej przestrzeni postaw najłatwiejsze do przesuwania rzeczy pośrodku, aby przemieszczać się bez problemu.

 • Umieść małą mapkę na wewnętrznej stronie drzwi do swojej komórki

Nie ma potrzeby, żeby zaznaczać wszystkie widoczne pudełka i sprzęty, ale warto zaznaczyć na planie komórki wszystkie pudełka, które znajdują się w niewidocznych miejscach. Nie martw się specjalnie – prosty rysunek wystarczy.

Podziel swój magazyn na cztery lub więcej sekcji i wymień wszystkie pudełka i obiekty w danym obszarze komórki. Jeśli zdarzy się sytuacja, w której będziesz szukał niewidocznego pudełka lub przedmiotu to lista wraz z planem pomoże Ci uniknąć szukania w ciemno.

 • Użyj półek lub ułóż pudełka na sobie

Jeśli magazyn samoobsługowy to dla Ciebie długoterminowe rozwiązanie na przechowywanie rzeczy, pomyśl o wstawieniu półek lub regałów na jednej ze ścian komórki. Jeśli to nie opcja dla Ciebie, to rozważ ustawianie pudełek pamiętając o poniższych wskazówkach:

 • ustawiaj pudełka zaczynając od tylnej ściany i kierując się do drzwi w kolejności najczęstszego używania, rzeczy, których będziesz używać najczęściej powinny być zapakowane jako ostatnie,
 • połóż większe i cięższe pudełka jako pierwsze przy samej podłodze. lżejsze przedmioty możesz umieścić na nich, jeśli pudełka są ustawione ponad Twoją głową to pamiętaj o tym, żeby nie umieszczać ciężkich rzeczy wysoko, 
 • rozważ ustawianie pudełek w rzędach, pozwoli to na łatwy dostęp do całej zawartości magazynu. 

 • Staraj się używać pudełek o podobnym rozmiarze

Pudełka o tym samym rozmiarze pomagają w prostym układaniu i dostępie do rzeczy. Małe i średnie kartony nadadzą się do przechowywania większości przedmiotów. Pamiętaj, że duże pudełka mogą być trudniejsze do wyjęcia i nie nadadzą się do przechowywania ciężkich rzeczy.

 • Pomyśl o zwiększeniu przestrzeni magazynu w razie potrzeby

Możesz zapakować każdy centymetr swojej komórki wedle potrzeby, jednak może to utrudnić ciągły dostęp do zawartości magazynu. Dodatkowa przestrzeń da Ci miejsce na półki i na mały korytarz pomiędzy pudełkami. 

Pakamera24.pl oferuje cztery różne rozmiary kontenerów, dostosowane do Twoich potrzeb. Przeczytaj naszą ofertę i wybierz najlepszą opcję już teraz https://pakamera24.pl/.

Inne posty:


Efektywne przechowywanie – przewodnik po magazynach self storage


Dlaczego warto skorzystać z magazynu self storage do przechowywania mebli?


Przechowywanie rowerów w magazynie Self Storage

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

>