Przeraża Cię przeprowadzka?


   Czy planujesz przeprowadzkę i czujesz się przytłoczona/-ny ilością rzeczy, które musisz spakować? Być może zdałaś/-eś sobie sprawę, że masz więcej rzeczy, niż przypuszczałaś/ -eś. Ważne jest, aby pozostać spokojnym i skoncentrowanym na zadaniu. Nasz przewodnik krok po kroku pomoże Ci spakować się sprawnie i zmniejszy stres w dniu przeprowadzki.

   Jeśli masz co najmniej tydzień przed przeprowadzką, zalecamy postępowanie zgodnie z każdym punktem niniejszego przewodnika. Jeśli jednak Twoja przeprowadzka ma miejsce jutro, przejdź od razu do kroku 4.

Krok 1 - Uporządkuj i zminimalizuj swoje rzeczy.

Aby zminimalizować liczbę przedmiotów, które musisz spakować i obniżyć koszty przeprowadzki, ważne jest, aby uporządkować swoje rzeczy. Przejrzyj, co masz i zdecyduj, co chcesz zatrzymać, przekazać na cele charytatywne, sprzedać online, podarować przyjaciołom i rodzinie lub odpowiedzialnie się pozbyć.

Rozważ wynajęcie małej jednostki self-storage do tymczasowego przechowywania przedmiotów, które mogą Ci się przydać w przyszłości, ale nie chcesz ich zabrać podczas przeprowadzki. Na przykład, można przechowywać pudełka z poprzedniej przeprowadzki, które nigdy nie zostały rozpakowane, sprzęty sportowe lub zabawki, którymi dzieci już nie bawią się.

Krok 2 - Przygotuj wcześniej materiały do pakowania.

Określ, ile katonów będzie potrzebne do każdego pokoju i zbierz wystarczającą ilość materiałów, takich jak pudełka kartonowe, walizki, taśma do pakowania, folia bąbelkowa i koce. Jeśli masz przyjaciela lub członka rodziny, który może Ci pomóc, to razem spakujcie cięższe przedmioty.

Rozważ skorzystanie z magazynu samoobsługowego do przechowywania niektórych przedmiotów, jeśli brakuje Ci miejsca lub chcesz przechować pewne rzeczy bezpiecznie do momentu, gdy będziesz mieć czas, aby ponownie się nimi zająć. Pamiętaj, aby używać małych pudełek do cięższych przedmiotów i większych pudełek do lżejszych rzeczy.

Przeprowadzka może być nie lada wyzwaniem, ale dzięki naszemu przewodnikowi i odpowiedniej organizacji, może być mniej stresującą.

Krok 3 - Zrób zdjęcia wszystkiego.

To powinno zająć tylko kilka minut. Ogólne zdjęcie każdej przestrzeni w każdym pokoju będzie wystarczające - otwórz drzwi szafek i szuflad, aby można było zobaczyć zawartość i przybliżyć zdjęcie w razie potrzeby. Natomiast zdjęcia wartościowych lub drogich przedmiotów wykonaj indywidualnie.

Miejmy nadzieję, że nigdy nie będziesz musiał/a korzystać z tych zdjęć, ale jeśli coś się stanie z Twoim mieniem w trakcie przeprowadzki (np. zostaną zepsute lub skradzione), będziesz mieć dokumentację na wszelki wypadek (w szczególności do celów realizacji odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej). Będzie też miło móc spojrzeć na zdjęcia swojego domu, takim, jaki był przed przeprowadzką.

Krok 4 - Pakowanie niezbędnych rzeczy.

Zapakuj swoje niezbędne rzeczy oddzielnie od reszty przedmiotów, tak jakbyś wybierał/-a się na tygodniową wyprawę na kemping. Powinny to być ubrania, ręczniki, przybory toaletowe, lekarstwa, pościel, podstawowe wyposażenie kuchni, artykuły zabawiające dzieci oraz ładowarki do sprzętu elektronicznego. Przechowuj te przedmioty w wyznaczonym miejscu i zapakuj je do swojego samochodu zamiast do jadącej ciężarówki. Dzięki temu masz wszystko, czego potrzebujesz w nagłych wypadkach. Miej też przy sobie cenne przedmioty lub biżuterię. Jeśli nie możesz zabrać do samochodu dużych, wartościowych przedmiotów, upewnij się, że ubezpieczenie firmy przeprowadzkowej pokrywa koszty ich wymiany/utraty/zniszczenia.

Krok 5 - Rozpocznij pakowanie na górze.

 Krok 5a. Jeśli masz wolny pokój, zacznij od spakowania tam swoich rzeczy osobistych. Po spakowaniu wszystkiego wykorzystaj pozostałą przestrzeń do przechowywania pudeł z innych pomieszczeń. Nie zapomnij wyraźnie oznaczyć każdego pudełka, podając jego zawartość i miejsce docelowe w nowym domu.

Krok 5b: Jeśli nie masz wolnego pokoju, zacznij od rzeczy osobistych w największym pokoju na piętrze, takim jak główna sypialnia. Ułóż pudła jedno na drugim (najcięższe na dole) i zostaw miejsce na pudła z innych pomieszczeń. Nie zapomnij wyraźnie oznaczyć każdego pudełka.

We wszystkich sypialniach rozważ pozostawienie ubrań w szufladach i użyj specjalnych kartonów do wieszania ubrań, aby zaoszczędzić czas podczas pakowania i rozpakowywania.

Krok 5c: Pozostaw pakowanie strychu do czasu, aż pozostałe pokoje na piętrze będą gotowe, aby uniknąć rozprzestrzeniania się kurzu, brudu i pająków w całym domu.

Krok 6 - Zejdź na dół.

 Spakuj najpierw salon, zaczynając od książek i miękkich mebli. Starannie zapakuj elektronikę i zostaw telewizor i odkurzacz do końcowego sprzątania przed wyjazdem. Używaj koców lub ręczników na drewnianych podłogach, aby chronić je przed zarysowaniami. Następnie spakuj jadalnię, szafkę pod schodami i korytarz. Możesz zdać sobie sprawę, że twoja rodzina ma za dużo butów, ale i tak je spakuj. Pakowanie kuchni zajmie trochę czasu, zwłaszcza w przypadku delikatnych przedmiotów, takich jak szklanki i noże. Nie pakuj pudełek bez pokrywek – jeśli nie możesz teraz znaleźć pokrywek, nigdy ich nie znajdziesz. Zamiast tego pozbądź się ich.

 Krok 7 - Zdemontuj meble.

 Po zapakowaniu i oznakowaniu wszystkich przedmiotów osobistych i rzeczy osobistych rozpocznij demontaż mebli, oszczędzając niezbędne przedmioty, takie jak łóżka i sofy, na dzień przeprowadzki. Pamiętaj, aby umieścić wszystkie śruby i mocowania w przezroczystej plastikowej torbie i bezpiecznie przykleić ją do odpowiedniego mebla. Rozważ zrobienie zdjęć krok po kroku, jeśli demontujesz skomplikowany element, aby później pomóc w prawidłowym ponownym złożeniu. Warto też rozważyć oznakowanie (np. Ołówkiem) poszczególnych elementów rozkładanych mebli, ułatwi to ich ponowny montaż.

Krok 8 - Zapakuj garaż lub szopę.

 Należy to zrobić w ciągu dnia. Odpowiednio utylizować lub przechowywać paliwo w urządzeniach takich jak kosiarki lub piły łańcuchowe. Zawiń brudne narzędzia w stare ręczniki lub plandekę. Przechowuj osobno pudełko śrubokrętów i młotek do ponownego montażu mebli w nowym domu.

Krok 9 – zaplanuj dokładnie co chcesz przechować w magazynie self storage.

 Wcześniejsze zaplanowanie tego, co chcesz przechować w magazynie samoobsługowym powzoli Ci ocenić ilość potrzebnego miejsca i wcześniejszą rezerwację odpowiedniego magazynu w naszej firmie. Mając wcześniej zarezerwowany boks nie będziesz o wiele spokojniejszy/-a.

Gratulacje, wszystko gotowe!

Szukasz magazynu self storage koło siebie?

Nie szukaj dalej. Spójrz na ofertę Pakamera24.pl i znajdź obiekt w swoim mieście. Oferujemy różnej wielkości magazyny i kontenery w dogodnych lokalizacjach na terenie Polski. Zapewniamy elastyczną i przejrzystą umowę najmu oraz atrakcyjne ceny. Nasze obiekty są monitorowane i chronione. Masz dostęp do swojego magazynu 24/7. Sprawdź teraz naszą ofertę online https://pakamera24.pl

Inne posty:


Efektywne przechowywanie – przewodnik po magazynach self storage


Dlaczego warto skorzystać z magazynu self storage do przechowywania mebli?


Przechowywanie rowerów w magazynie Self Storage

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

>